Filmy propaganda, relacja ojciec-córka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje propaganda, relacja ojciec-córka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film, nagrodzony Oscarem przez Amerykańska Akademię, który powstał w oparciu o słynną powieść Güntera Grassa pod tym samym tytułem, portretuje mieszkańców Gdańska – Polaków, Niemców i Kaszubów – na tle historycznych wydarzeń pomiędzy rokiem 1924 i końcem II wojny światowej. Bacznym obserwatorem owych zdarzeń jest Oskar Matzerath, nad wiek rozwinięty chłopiec, którego świat dorosłych napawa sceptycyzmem i niechęcią. Nie chcąc stać się jego częścią, w dniu trzecich urodzin postanawia, że nie będzie dalej rosnąć. Z okazji urodzin rodzice kupują mu blaszany bębenek, który odtąd będzie jego nieodłącznym towarzyszem. Głośnym bębnieniem i przenikliwym wrzaskiem chłopiec potrafi kruszyć szkło, tym samym protestując przeciwko braku zainteresowania i kłamstwom dorosłych.
Karierowicz z Pułtuska marzy tylko o jednym – o władzy. Pewnego dnia dostaje nominację na „eksponowane stanowisko” w stolicy. Ma być gospodarzem domu w jednym z bloków na Ursynowie. Mieszkańców zniechęca do siebie już podczas przeprowadzki, która obfituje w niespodzianki i konflikty. Okazuje się, że operator dźwigu Zbigniew Kotek i lekarz Zygmunt Kołek otrzymali przydział na to samo mieszkanie. Jedynym wyjściem jest przedzielenie lokalu na pół. Ubecy mają założyć podsłuch u opozycjonisty prof. Dąb-Rozwadowskiego, ale pluskwa trafia do innego lokatora. Tajniacy podsłuchują nauczycielkę flirtującą z zapalonym myśliwym, docentem Furmanem. Ten opowiada jej o wyczynach na polowaniu. Nic dziwnego, że UB uznaje profesora za groźnego terrorystę. Najbardziej niezadowolonym z przydziału M jest weteran praskich podwórek, wielbiciel wódki i gołębi, Józef Balcerek. Robi wszystko, by pozostać wśród kumpli. Ale i jego opór zostaje złamany przez władzę. Gospodarz domu z finezją zatruwa życie lokatorom. Wydaje zarządzenia, orzeka w kwestiach spornych, nie waha się inwigilować życia sąsiadów. W końcu mieszkańcy tworzą tajną opozycję i zaczynają bojkotować rządy Anioła.
Ostatni dzień wojny. Poranek pierwszego dnia pokoju. Pokazać tej szczególnej nocy losy młodego człowieka uwikłanego w okupacyjną przeszłość, zmęczonego bohaterstwem, przeczuwającego inne, lepsze życie. Cóż to za piękny temat do filmu. Tej szczególnej nocy spotyka się przeszłość z przyszłością - i zasiada do jednego stołu. Przy akompaniamencie tang i fokstrotów bohater filmu, Maciek Chełmicki, szuka odpowiedzi, jak żyć dalej - jak zrzucić dławiący bagaż przeszłości, rozwiązuje odwieczny dylemat żołnierza. Słuchać czy myśleć. A jednak Maciek zabije...


Film opowiada historię czwórki czarnoskórych żołnierzy, którym udaje się przeżyć przekraczanie rzeki Serchio w Toscanii i docierają do małej, górskiej wioski Colognora. Tam, czekając na wsparcie swoich oddziałów, opiekują się małym chłopcem, którego zabrali po drodze i pomagają mieszkańcom miasteczka. Sami na obcym terenie czują się opuszczeni i osaczeni, ponieważ wiedzą, że Niemcy mogą nadejść w każdej chwili.

Amen.

6,6
Film skupia się na roli kościoła katolickiego w czasie II wojny światowej, a szczególnie na postaci papieża Piusa XII, który w obawie przed represjami niemieckimi wobec duchowieństwa i wiernych uchylił się od otwartego potępienia nazistowskich zbrodni. Głównym bohaterem jest oficer SS Kurt Gerstein, który mimo że dostarczał zabójczy gaz do obozów koncentracyjnych, próbuje powiadomić świat, a Watykan w szczególności, o holocauście.

Fair Game

6,7
Stany Zjednoczone po ataku terrorystycznym na World Trade Center w 2001 roku. Agentka CIA, Valerie Plame (Naomi Watts) zajmuje się zbieraniem informacji i dowodów potwierdzających istnienie programu nuklearnego w Iraku. Jej mąż Joe Wilson (Sean Penn) zostaje wysłany do Nigeru, jako że był ambasadorem USA w tym kraju, by dowiedzieć się, czy Irak nie ma w Afryce źródła zaopatrzenia materiałów potrzebnych do skonstruowania broni masowego rażenia. Wbrew uzyskanym przez niego informacjom Stany Zjednoczone atakują Irak - to dopiero początek wielkiego skandalu.
Z samego serca Teksasu przybywa do nas animowana komedia BOBBY KONTRA WAPNIAKI. Na przestrzeni 13 lat emisji serial otrzymał wiele nagród, w tym nagrodę Emmy® w kategorii Najlepszy program animowany. Produkcja może pochwalić się też wieloma nominacjami, a po jej debiucie magazyny TV Guide, Entertainment Weekly i TIME Magazine przyznały jej tytuł Najlepszego programu telewizyjnego roku. Serial został przetłumaczony na wiele języków i posiada licencję w ponad 50 krajach na całym świecie. BOBBY KONTRA WAPNIAKI przedstawia życie i czasy HANKA HILLA (Mike Judge) oraz jego rodziny i sąsiadów zamieszkujących przedmieścia fikcyjnego miasteczka Arlen. Hank jest pracowitym, oddanym rodzinie mężczyzną, który pracuje na stanowisku zastępcy kierownika w firmie Strickland Propane. Jest pracownikiem fizycznym o wielu talentach, który uważa się za głos zdrowego rozsądku w świecie niekompetentnych sprzedawców, biurokratów i liberałów.
W okupowanym przez nazistów Paryżu, młoda akompaniatorka Sophie Vasseur dostaje pracę u słynnej piosenkarki Ireny Brice. Gdy mąż Ireny, Charles, biznesmen współpracujący z nazistami, walczy z własnym sumieniem, Irena staje się obsesją Sophie...
Nieustraszona Binti prowadzi vloga i marzy o rozgłosie. Nie wszystko jednak układa się po jej myśli – Binti i jej tata muszą z dnia na dzień opuścić swój dom. Ponieważ przebywają w Belgii nielegalnie, szukają niecodziennych rozwiązań. Schronienie znajdują u zaangażowanego w ratowanie zagrożonych gatunków Eliasa oraz jego kreatywnej mamy. Mimo ogromnych różnic charakterów szybko się zaprzyjaźniają, łączy ich wspólny cel! Binti, wykorzystując moc Internetu, pomaga Eliasowi nagłośnić akcję ratowania jego ukochanych zwierząt – okapi. Tarapaty Binti nie mają końca, ale Elias bez zastanowienia zawsze staje w obronie przyjaciółki. Tylko czy to wystarczy? Jaki los czeka Binti oraz jej tatę?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…